Škola v prírode, lyžiarsky výcvik a školské výlety.

Pobyty pre školy

Zábava a pohoda s partiou z triedy. Užite si super zábavu so svojím kolektívom mimo domova! Vyberte si animačný program a nechajte sa unášať super stráveným časom v jednom z našich stredísk!

Vyberte si z našich rekreačných zariadení:

Rekreačné stredisko Natur

Rekreačné stredisko Natur sa nachádza v obci Turček v krásnom údolí medzi lesmi Kremnických vrchov. Nájdete u nás 4 chatky, hlavnú budovu s jedálňou, spoločnskou miestnosťou s krbom a multifunkčné ihrisko. Zažite školu v prírode v našom jedinečnom stredisku.

Rekreačné stredisko Môťová

Rekreačné stredisko Môťová sa nachádza u vodnej nádrži Môťová pri Zvolene. Nájdete u nás hlavnú budovu s jedálňou, spoločenskou miestnosťou aj herňou. V areáli sa ďalej nachádza multifunkčné ihrisko, mólo s člnkami a lesy v okolí. Zažite školu v prírode v našom jedinečnom stredisku.

Rekreačné stredisko Lomnistá

Rekreačné stredisko Lomnistá sa nachádza na úpätí Nízkych Tatier v blízkosti obce Jesenie. Nájdete u nás hlavnú budovu s jedálňou, spoločenskou miestnoťou a herňou, ale aj 26 chatiek a rôzne športové ihriská. Zažite školu v prírode v našom jedinečnom stredisku.

Prečo si vybrať školu v prírode s CK Boomerang?

Skúsenosti

Od roku 1995 sa hráme s deťmi. Vyrástli sme s nimi. Poznáme a ovládame všetky aspekty moderného táborenia a zážitkovej pedagogiky a stále sa zdokonaľujeme. Každý ročník, každá nová generácia objavuje a prináša niečo nové a svoje. Považujeme za dôležité stáť na pevných a osvedčených základoch a vyvíjať nové nápady pre budúcnosť.

Profesionálni animátori

Naši animátori spĺňajú najprísnejšie požiadavky pre prácu s deťmi. Každý z našich animátorov prechádza pravidelne školením a sú plne oboznámení s programom ŠVP. Každý z našich vedúcich má skúsenosti s riešením konfliktov, vedia však spraviť aj super zábavu pre deti.

Individuálny prístup

Každá trieda je jedinečná a my to veľmi dobre vieme. Našou snahou je aby sme vytvorili ponuku presne pre vás.

Jedinečný program

Program presne ušitý na vaše požiadavky. Máme vytvorený univerzálny program, ktorý vyhovuje väčšine škôl. Máte však špecifické požiadavky pre vašu triedu? Nie je problém. Napíšte nám a spoločne sa pozrieme na program, tak by vám vyhovoval.

Výhodná doprava

Máme zazmluvnených dopravcov, ktorý vás dopravia do našich stredísk za výborné ceny. Od 1,30 Eur/km – 51 miestnym autobusom a 0,50 Eur/km – 14 miestnym mikrobusom!

Naše hodnoty

Robíme si srandu, ale myslíme to vážne!

Láska, priateľstvo, rešpekt

Každá ľudská bytosť je jedinečná, krásna a plná potenciálu. Potrebuje priestor, lásku, priateľstvo a rešpekt aby sa mohla vyvíjať v bezpečnom prostredí. Mať šancu objavovať svoje schopnosti, prednosti, ale aj slabiny a mať priestor na chyby, z ktorých môže čerpať skúsenosti.

 

Sloboda, rovnosť a štastie

Dosiahnutie pocitu slobody, šťastia a rovnosti je základnou snahou našich táborových kolektívov. Bez slobody a rovnosti niet šťastia a preto ich treba strážiť a uplatňovať vo všetkých oblastiach táborových programov. Sloboda a rovnosť vytvára možnosť pre šťastné prežívanie každého jednotlivca.

 

Sila a zdravie

Pohyb a šport je náš každodenný spôsob, ktorým sa nie len bavíme, ale aj zveľaďujeme svoje telo, posilňujeme svoje zdravie a posúvame svoje schopnosti. Zisťujeme, že “to sa dá!” A to nás posúva aj v myslení a v dobrej nálade. V zdravom tele – zdravý duch!

 

Zážitky, ktoré sa vám vrátia.

Hra je prirodzená vlastnosť človeka. Hráme sa stále, aj keď si to neuvedomujeme. V tábore hre vdychujeme zmysel. Prostredníctvom hry vzniká zážitok a zážitok tvorí osobné poznanie. Zážitky z tábora sú veselé, smiešne, ale aj horko sladké, oči otvárajúce, poučné… Tieto zážitky sa vám mnohokrát  vrátia!

 

Pobyt v prírode

Nič nemôže nahradiť rekreačný pobyt v prírode. Návrat k dotyku matky zeme, všetkých živlov a ročných období je pre nás ľudí prirodzený. Príroda je náš domov a je dôležité sa k tomuto prastarému zväzku stále vracať aj keď sme si od neho možno odvykli životom v modernom mestskom prostredí.  Zážitok z takéhoto pobytu otvára dušu, oživuje telo, podnecuje myseľ a vracia rovnováhu do života. 

 

Talent, rozvoj a odvaha

Veríme, že prostredníctvom rôznorodých hier a programov, môžu mladí táborníci ľahšie prísť na to čo ich baví a zaujíma. Tvoríme táborové programy s ohľadom na to, aby si deti mohli vyskúšať rôzne športy, mentálne aktivity a hry v ktorých sa môžu poznať a objaviť svoje talenty. Hry v ktorých naberú chuť a odvahu vyskúšať niečo nové. Veľa nových vecí, vďaka ktorým objavia nový svet a nové svoje vlastné ja. 

 

Rôzne informácie o škole v prírode

Doprava

Máte záujem o zabezpečenie spoločnej dopravy k nám do strediska? Zvoľte si v prihláške možnosť ,,mám záujem o spoločnú dopravu” a my vám vypracujeme finančnú kalkuláciu na dopravu. V ponuke vám zahrnieme vzdialenosť vašej školy od našeho rekreačného zariadenia, ale aj počet účastníkov, tak by vám cena čo najviac vyhovovala. Dopravu zabezpečujeme buď naším mikrobusom (15 miest) alebo autobusom (50 miest).

Zdravotník a lekárnička

Nemáte vlastného zdravotníka? Nie je problem. My vám zabezpečíme zdravotníka s požadovaným vzdelaním a skúsenosťami z detských táborov s plne vybavenou lekárničkou za cenu 300 Euro. Pokiaľ máte zdravotníka vieme vám za 25 euro zabezpečiť lekárničku.

Lyžiarsky inštruktor

V prípade záujmu vám radi pomôžeme zabezpečiť lyžiarskych inštruktorov, za príplatok 300€/pobyt na jedného ištruktora. V cene je ubytovanie, strava, mzda inštruktora, skipas. Inštruktorov je potrebné objednať čo najskôr.

Program pre ŠVP

Škola v prírode s animačným programom

Program začína po obede, a trvá až do večera do 21:30. Počas dňa ponúkame rôzne aktivity ako napr. streľba zo vzduchovky, ručné práce,  kreslenie, rôzne športy, aktivita prežitie a lesná múdrosť – bushcraft a podobne. Poobede sú na programe tímové hry, ktoré posúvajú celý príbeh vpred. Náš program je zameraný na pobyt vonku v  prírode, na pohyb a objavovanie okolitých lúk a lesov.

Škola v prírode bez animačného programu

Pokiaľ sa rozhodnete stráviť pár dní v škole v prírode bez animačného tímu, nebudú animátori vôbec prítomní na stredisku. Celý program pripadá do vašej réžie. K dispozícií máte jedáleň, spoločenskú miestnosť, chaty a ihrisko a vybavenie areálu vrátane všetkých aktivít, ktoré poskytuje naše rekreačné zariadenie.

Lyžiarske výcviky

Lyžiarsky výcvik v rekreačnom stredisku Lomnistá

Užite si úžasnú lyžovačku v našom rekreačnom zariadení Lomnistá na úpätí nízkych tatier. Úžasných 5 dní strávených na svahu, v kolektíve našej úžasnej tridy. Lyžovať budeme v ski rezorte Tále, kde so snehom nikdy nie je problém.

Lyžiarsky výcvik v rekreačnom stredisku Camp Natur

Nezabudniteľné zážitky pri školskej lyžovačke v našom rekreačnom zariadení Natur. Skvelých 5 dní lyžovačky v ski rezorte Krahule a úžasný kolektív vašej triedy. Prídite zažiť tu pravú lyžovačku.

Informácie pre pedagóga

Súčasťou našej ponuky je aj odmena pre pedagógov:

  • Ponúkame 60 Eur na 10 účastníkov pre organizátora, bez ďaľších podmienok
  • na 10 účastníkov –  1 pedagóg zdarma
  • Všetci ďaľší dospelí pedagógovia len 50% ceny