Areál a kam na výlet

SPOZNAJTE KRÁSY NÍZKYCH TATRIER

Pýchou nášho strediska je rozsiahly areál a jeho jedinečné spojenie s prírodou Nízkych Tatier. V areáli nájdete rôzne druhy športových ihrísk či už na basketbal, futbal, ale aj multifunkčné ihrisko a plážové volejbalové ihrisko. Nájdete u nás aj dve prírodné vodné nádrže, centrálne veľké ohnisko, ale aj strelnicu. Samozrejmosťou je aj vonkajšie posedenie so stolmi aby sme si mohli užívať jedlo aj vonku. Stredisko je obklopené zmiešanými lesmi a lúkami a my tu už poznáme „svoje“ miesta na hranie, šport a turistiku.

Areál je oplotený prírodnou hranicou zo západnej strany potokom a z východnej strany lesom. Areál je uzavretý bez prístupu verejnosti a vytvára tak bezpečné prostredie.

Neďaleko malebnej obce Predajná ukrývajú husté lesy dva nádherné prírodné klenoty. Sú nimi dva Predajnianske vodopády, ktoré vznikli na miestnom potoku Čelno. Ďalšou zaujímavosťou, ktorú nejeden výletník ocení je, že tieto vodopády sú situované priamo pod Kelemenovým tunelom, ktorý predstavuje ojedinelú stavbu, a preto bol zaradený medzi technické pamiatky.

Región Horehronia je známy svojou bohatou hutníckou výrobou, ktorej centrom je obec Podbrezová. Práve tu sa nachádza Hutnícke múzeum Železiarní Podbrezová, ktoré mapuje nielen históriu hutníctva, ale aj vznik podbrezovských železiarní a ich vplyv na rozvoj celého regiónu.

K roku 1945 sa viaže mnoho tragických udalostí, ktoré odohrali počas bojov v druhej svetovej vojne. Jedna z tých najsmutnejších, sa odohrala aj pri Vápennej peci blízko obce Nemecká.

Ak sa chcete ocitnúť v samotnom geografickom strede Slovenska, musíte vystúpiť na mohutný zalesnený vrch Hrb. Ide o severný vrchol masívu Ľubietovského Vepra, výrazného andezitového hrebeňa na severnej hranici pohoria Poľana.

Podzemné útrobia Horehronského podolia sú dôkazom nesmierne nádhernej sily prírody. Neďaleko známych stredísk Tále a Mýto pod Ďumbierom sa vďaka tomu môžete ponoriť do tajomnej krásy Bystrianskej jaskyne.

Parádnu lyžovačku na končiaroch Nízkych Tatier zažijete v lyžiarskom stredisku Ski Tále ležiacom v katastri obce Horná Streda. O plynulú prevádzku na svahoch v tomto lyžiarskom stredisku sa postará 6 vlekov.

V areáli strediska Krpáčovo sa nachádzajú 2 vleky – dlhý a krátky. Vhodná kombinácia terénov rôznych obtiažností umožňuje využitie strediska lyžiarmi začiatočníkmi ako aj skúsenými lyžiarmi.

Príjemným lyžiarskym strediskom v blízkosti mesta Brezno je Lyžiarske stredisko Hronec – Majer. Ide skôr o menšie stredisko s rodinnou atmosférou a prekrásnym výhľadom na Nízke Tatry.

Lyžiarske stredisko je situované na severných svahoch predhoria Nízkych Tatier, tesne pri dôležitom cestnom ťahu z Banskej Bystrice cez Podbrezovú, smerom na Poprad. Ponúka spolu 4600m lyžiarskych tratí.

Umelo vybudovaná vodná nádrž Krpáčovo je začlenené do krásneho podhorského prostredia Horehronia. Nádrž ako aj blízke okolie je obľubeným turistiským strediskom, ktoré má čo ponúknuť v každom ročnom období.

Turisticky významná Bystrá dolina, naprieč ktorej preteká potôčik Bystrianka, ukrýva v sebe nejedno tajomstvo. Jedným z nich je aj menej známe, ale o to idylickejšie prírodné kúpalisko v stredisku Tále.

Kúpele Brusno ležia na Horehroní. Poloha v lone prírody Vám zaručí čistý vzduch, nerušené ticho a krásne okolie, v ktorom zabudnete na každodenné starosti a naplno si užite chíle pokoja a oddychu.

Byť športovo aktívny počas celého roka Vám umožní krytá plaváreň Mazorník v Brezne. Tu si môžete rekreačne zaplávať, zrelaxovať telo i myseľ a nabrať pozitívnu energiu a nové sily.