Vek

Od 9 do 17 rokov

Platba

Splátky, rekreačné poukazy, odložená platba

Termíny

Jeden turnus v auguste od soboty do soboty

Cena

Od 219 Eur

V našom „Cape Lomnistá“ začína sedemdňová misia, ako bezpečne vrátiť na zem astronauta Marka Watneyho! Budeme musieť zvládnuť napínavé dobrodružstvá, vedecké a technické aktivity a úlohy, a samozrejme prekvapivé zvraty!

Aj ty pozeráš na oblohu a predstavuješ si aké to tam v diaľke asi musí byť? Máš chuť pomôcť a pridať ruku k dielu, aby ľudstvo spravilo ten veľký krok do  hviezdnatej dialky?  Chceš stretnúť ďaľších kamarátov, ktorí chcú videť až tam do prachu mliečnej cesty?  Tak si zbaľ svoj skafander, plavky a tenisky a pridaj sa k nám!

[dsm_image_carousel gallery_ids=“232735,232747,232760,232925,232741,232762,229999,232738,232763,232761″ centered_slides=“on“ slide_to_show=“1″ speed=“700″ arrow_position=“inside“ show_lightbox=“on“ arrow_color=“#ffffff“ _builder_version=“4.16″ width_last_edited=“off|desktop“ custom_margin=“-30px||||false|false“ border_width_all_image=“1px“ border_color_all_image=“#ffffff“ global_colors_info=“{}“][/dsm_image_carousel]

Marťan – Misia Aries 2022!

Krásny augustový týždeň od soboty do soboty! Vesmírne, marťanské dobrodružstvo v našom „letovom stredisku“ Lomnistá! Zažiste s nami cestu na Mars už toto leto!

Turnus Začiatok Koniec Cena
1.Turnus 22.8.2022 sobota 27.8.2022 sobota 7 dní/6 nocí – 259Eur /234 Eur
 

Poistite si svoj pobyt!

Ponákame poistenie pre tábor na 6 nocí a 7 dní za 7,20 €  na účastníka.
Bližšie informácie nájdete tu: https://ckboomerang.sk/poistenie/
Dôkladne zvášte výhody poistenia svojho pobytu, jedná sa o nízky poplatok, ktorý prináša množstvo výhod.

Vrele odporúčujeme!!!

 

Doprava do tábora
Organizujeme spoločnú dopravu v smere z Bratislavy aj z Košíc v cene 36 Eur obojsmerne s možnosťou nástupu na danej trase nasledovne:
•Bratislava – Trnava – Nitra – Zlaté Moravce – Žiar Nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Camp Lomnistá
•Košice – Prešov – Poprad – Brezno – Camp Lomnistá

Marťan – Misia Aries 1!

Krásny augustový týždeň od soboty do soboty! Vesmírne, marťanské dobrodružstvo v našom „letovom stredisku“ Lomnistá! Zažiste s nami cestu na Mars už toto leto!

1.Turnus: 22.8.2022 sobota až 27.8.2022 sobota – 7 dní/6 nocí – 259Eur /234 Eur

Poistite si svoj pobyt!

Ponákame poistenie pre tábor na 6 nocí a 7 dní za 7,20 €  na účastníka.
Bližšie informácie nájdete tu: https://ckboomerang.sk/poistenie/
Dôkladne zvášte výhody poistenia svojho pobytu, jedná sa o nízky poplatok, ktorý prináša množstvo výhod.

Vrele odporúčujeme!!!

 

Doprava do tábora
Organizujeme spoločnú dopravu v smere z Bratislavy aj z Košíc v cene 28 Eur obojsmerne s možnosťou nástupu na danej trase nasledovne:
•Bratislava – Trnava – Nitra – Zlaté Moravce – Žiar Nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Camp Lomnistá
•Košice – Prešov – Poprad – Brezno – Camp Lomnistá

PROGRAM TÁBORA MARŤAN

Misia Marťan a táborový život

Príchodom do letové strediska sa naši inžinieri a odborníci na kolonizáciu Marsu dostávajú o obrazu a prvých informácii o situácii s misiou Aries1. 

Kozmonaut Mark Watney je sám na planéte Mars a po sérii udalostí sa dostal do situácie z ktorej ho môžeme vysekať len my. Mark je velmi skúsený, nezlomný a schopný astronaut a našou misiou je pomôcť mu spraviť správne rozhodnutia a naviesť ho tak, aby bol schopný vrátiť sa domov.

Pomoc jeden druhému je základný ľudský inštinkt, ale naša pomoc je vzialená 225 miliónov kilometrov. Budeme musieť prekonať množstvo prekážok v komunikácii a vymyslieť technické riešenia a zlepšováky. Vedecky otestovať teórie, ktoré vytvoríme a ako hovorí Mark “ Science the sh%t out of this!“

Počas týždňa v tábore sa každý deň spojíme s Markom aby sme si vypočuli jeho zadanie a vymysleli riešenie, ktoré mu formou videa odošleme. Budeme čakať ako sa mu podarí problém vyriešiť a budeme dúfať, že naša pomoc ho dovedie až domov. Ale keďže budeme mať dosť času kým správy preletia zo Zeme až na Mars, môžeme sa okúpať v bazéne, zašportovať si a vychutnať si krásnu letnú atmosféru tábora so všetkým čo k tomu patrí!

A ak sa spojí naše úsilie a dostaneme sa až do fázy, že Marka dostaneme na obežnú dráhu na cestu domov, budeme si môcť povedať “ In your face Niel Armstrong!“

Objav Mars a objav svoju ľudskosť!

Vesmír. Mars. Z ľudstva sa stáva multiplanetárny druh. Teórie Elona Muska, Richarda Bransona, Jeffa Bazosa a mnohých ďaľších vizionárov sa už v tomto čase prepracovávajú k svojim prvým realizáciám. Kým na poli technickom sa ľudstvu darí pokračovať vo vývoji spoľahlivých dopravných systémov s podporou života, zápas o budúcnosť ľudstva sa tak isto presúva do spoločenskej roviny. 

Lacné technológie zaplavili zem. Ľudské mysle pohltili dotykové obrazovky všetkých rozmerov a naše životy sa zväčšili o sociálne siete. Naše tradície, naša kultúra, to čo nás robí národmi, ľudmi, sa mení. 

Naspäť sa ísť nedá a objavovanie možností žitia mimo našej planéty nie je iba možnosťou, ale podľa mnohých vzdelaných a vplyvných lídrov dokonca povinnosťou. V prípade katastrofy na zemi, či už spôsobenej ľuďmi, alebo inej, je to šanca na prežitie nášho druhu. Ľudským osídlením druhej platéty sa pravdepodobnosť prežitia nášho druhu zvyšuje takmer na 100%.

Ale ako ísť dopredu a nestratiť to čo nás robí ľudmi? Veď život mimo zeme, je už úplne iný život. Po všetkých stránkach. Budú existovať priateľstvá, rodiny, láska? Budeme sa hlásiť k svojím domovských národom, alebo sa staneme – ehm, Marťanmi?

Ak v noci pozeráš na oblohu a predstavuješ si aké to tam asi v diaľke musí byť, ak máš pocit, že by si mal chuť pomôcť a pridať ruku k dielu, aby ľudstvo spravilo veľký krok do tej hviezdnatej diaľky, ak myslíš že by ťa bavilo stretnúť ďaľších kamarátov, ktorí vidia až tam do prachu mliečnej cesty, zbaľ si svoj skafander, plavky a tenisky a pridaj sa k nám!

Množstvo výziev a problémov spojených s týmto vesmírnym dobrodružstvom nás donúti rozmýšľať o tom ako používame technológie. Kedy nám ešte slúžia a kedy už idú proti nám. Kedy je potrebné sa na ne spoľahnúť, ale tiež vedieť, kedy je potrebné ostať sám sebou, odpútať sa od nich a ostať v prvom rade človekom!

Pridaj sa k nám objavovať Mars a objav aj svoju ľudskosť!

Explore Mars, explore your humanity!

Táborové úlohy, šport a aktivity

V tábore Marťan nás čaká:

– riešenie rôznych úloh a vedeckých zaujimavostí, ktoré sú potrebné pre návrat nášho strateného kozmonauta – Marka Watneyho podľa predlohy filmu Marťan

– vymyslíme top srandičky na zadania z nášho programu, natočíme sa pri prezentácii a odošleme to Markovi na Mars

– celým táborom a všetkymi aktivitami nás bude sprevádzať naša táborová téma Marsu

– zašportujeme si na ihrisku pri rôznych známych aj nových loptových a iných hrách

– na kanojkách prebrázdime vody našej priehrady, nájdeme odkazy na vode a vykonáme všetky úlohy 😀

– vybeháme sa po okolí pri zaujímavých dobrodružných a terénnych hrách

– vytancujeme sa na rôzne táborové muzičky 

– budeme sa bahniť v bazéne, oddychovať na teraske a válať sa na pláži

– stane sa z nás najlepšia letná táborová banda

A vychytáme mocnú párty pri dobrej muzike, s najveselšou partiou vedúcich a kamošov!

Denný režim

Veselý budíček a šťavnatá rozcvička  okolo pól ôsmej je základ pekného rána a záruka Ftákovín a rehotu ešte pred raňajkami. S dobrou náladou to ide krásne a práve preto hneď od rána zbierame táborové hlášky, brepty a rôzne fabulácie, ktoré ráno vypadávajú táborovému osadenstvu z úst a roztáčame táborovú atmošku!

Po raňajkách a hygiene, s ktorou to neteba až tak preháńať, obvzlášť ak ide človek do bazéna, nastáva blok doobednňajších aktvít. Počas doobedia vychytáme desiatové občerstvenie a fičíme ďalej.

Okolo poludnia to zľahka ukončíme a nastáva čas osobného voľna na oddych, hygienu a voľnú zábavu až do obeda, ktorý je o 13:00 hod.  Obedujujeme koľko chceme, dlho a hlasne, pretože aj pri obede sa dajú zažívať srandičky, ktoré priamo vyústia do poobedňajšej siesty a odpočívania podľa vlastného uváženia.

Ale pohodička je len do olovrantu okolo tretej, lebo ako teplo opadne, my vyliezame von a začíname poobedňajšiu dávku veselostí, úloh, hier a programu. S tým sa pobavíme zhruba do šiestej, kedy nám začne večerný nástup a hodinový odpočinok do večere.

Na večeru o siedmej, treba prísť ale pripravený, lebo potom sa zase dejú veci, až do noci. Niektorí končia o 21:30 hod., ale starší, oceloví nezdolní a noční Ftáci môžu mať ešte nejaké večerné prekvapko! Ale potom už hajať! A ráno zase! 😀

Zámer, hodnoty a ciele

Zámer

Prežiť táborové dobrodružstvo v ktorom vyzveme deti aby ukázali svoje skutočné schopnosti (nie hry na mobile :D) v používaní technológií a vedy na príklade problémov spojených s misiou na Marse. V ťažkých situáciách zistíme, ako velmi je svet technológií závislý od našej ľudskosti a ako sú zároveň dôležité technológie pre naše prežitie.

Ciele:

1, Deti pochopia, že ľudská bytosť a blízkosť je nenahraditelná.

2, Deti pochopia prínos spojenia digitálneho a reálneho sveta.

3, Deti rozlíšia prínos a možné hrozby pôsobenia technológií na človeka. 

Naše hodnoty

– Láska, priateľstvo, rešpekt

– Sloboda, rovnosť a štastie

– Sila a zdravie

– Talent, rozvoj a odvaha

V týchto štyroch výrokoch sa skrýva naše odhodlanie viesť deti a mládež k poznaniu, že každá ľudská bytosť je jedinečná, krásna, dôležitá a plná potenciálu. Na to, aby sme mohli prežívať štastie, potrebujeme slobodu, možnosť vyvíjať svoj talent, odvahu sa rozhodovať. Mýliť sa a prehrať, mať pravdu a vyhrať, a mať možnosť ponaučiť sa v bezpečnom prostredí tábora. Mať možnosť rozvíjať svoju silu k prosperite a zdraviu. A môcť prežívať  lásku, priateľstvo a rešpekt jeden voči druhému.

Cieľ tábora

Prostredníctvom zmeny  domácej a školskej rutiny dávame účastníkom tábora priestor na znovuobjavenie svojho autentického ja v pozitívnom a podporujúcom kolektíve. Podporujeme priaznivý vývoj ich osobností počas letných prázdnin prostredníctvom letnej rekreácie v prírode pri vode a prostredníctvom aktívneho oddychu s využitím športov a skupinových hier.

Príbeh návratu astronauta Marka z Marsu na Zem

Vesmírne zaujímavosti a vedecké pokusy

Technické úlohy a ručné práce

Filmy, kvízy, videosprávy a návody

Teenage hry a zábavné aktivity

Letné šantenie ale aj chill a pohodička

Plávanie, člnkovanie, šport

Hudba, párty, grilovačka

Rekreačné stredisko Lomnistá v Jesenie

Naše tábory prebiehajú v rekreačnom stredisku Lomnistá v Jesenie. V areáli sa nachádza hlavná budova s kapacitou 70 tábrníkov a 26 chatiek každá s kapacitou 5 táborníkov. Každá chatka je vybavená vlastným WC a kúpeľňou.

Celý areál má skevelú horskú atmosféru najmä vďaka umiestnení areálu, na úpätí Nízkych Tatier. Hlavná budova skrýva kuchyňu, jedáleň, spoločenskú miestnosť s krbom a veľku spoločenskú miestnosť. Celý priestor je prispôsobený naším táborovým výmyslom a aktivitám, preto tu nájdete hudobnú aparatúru, priestor na ručné práce, televízor a všetko ostatné čo potrebujeme na naše táborové šantenie!

Pýchou nášho strediska je obrovský rozsah areál a jeho jedinečné spojenie s prírodou Nízkych Tatier. V areáli nájdete rôzne druhy športových ihrísk či už na basketbal, futbal, ale aj multifunkčné ihrisko a plážové volejbalové ihrisko. Nájdete u nás aj dve prírodné vodné nádrže, centrálne veľké ohnisko, ale aj strelnicu. Samozdrejmosťou je aj vonkajšie posedenie so stolmi aby sme si mohli užívať jedlo aj vonku. Stredisko je obklopené zmiešanými lesmi a lúkami a my tu už poznáme „svoje“ miesta na hranie, šport a turistiku 😀 .

Areál je oplotený prírodnou hranicou zo západnej strany potokom a z východnej strany lesom. Areál je uzavretý bez prístupu verejnosti a vytvára tak bezpečné prostredie a zázemie len pre naše táborenie!

[dsm_image_carousel gallery_ids=“237492,237491,237490,237489,237488,237486″ centered_slides=“on“ slide_to_show=“1″ speed=“700″ arrow_position=“inside“ show_lightbox=“on“ arrow_color=“#ffffff“ _builder_version=“4.16″ width_last_edited=“off|desktop“ custom_margin=“-30px||||false|false“ border_width_all_image=“1px“ border_color_all_image=“#ffffff“ global_colors_info=“{}“][/dsm_image_carousel]

Kapacita 140 miest

Futbalové a volejbalové ihrisko

26 chatiek

Lúky, lesy, príroda

Vodná nádrž

Dvoj a štvor lôžkové izby

Altánky a ohnisko

Ozvučené priestory

Turistické chodníky

Veľká spoločenská miestnosť

INFORMÁCIE PRE RODIČOV

Príchod do tábora

Tábor začína o 17:00 hod. Pri príchode k autobusu, alebo priamo do tábora budeme od vás potrebovať vyhlásenie rodiča a lekára o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa (podpísané rodičom alebo zodpovednou osobou najneskôr jeden deň pred nástupom do tábora a ošetrujúcim lekárom najskôr jeden mesiac pred nástupom do tábora, v zmysle vyhlášky MZSR 526/2007) a neoverenú fotokópiu Zdravotného preukazu dieťaťa. V prípade potreby, Vami popísané (vytlačené na A4) zdravotné problémy, lieky, užívanie a iné potencionálne zdravotné riziká. Link na zdravotné prehlásenie, nájdete tu.

Doprava

CK Boomerang poskytuje do všetkých svojich táborov aj dopravu autobusom priamo do tábora a len za 28 € obojsmerne.

Bratislava

V Bratislave je plánovaný zraz o 14:00 v deň odchodu. Stretneme sa na parkovisku pri IKEA, sektor „D“ pre autobusy. Autobus bude označený ceduľkou CK Boomerang.

Košice

V Košiciach je plánovaný zraz o 13:00 pred NAY Elektrodom na Trolejbusovej ulici.

Ak ste za dopravu nezaplatili cez účet, prosíme Vás aby ste ho uhradili vodičovi priamo na mieste.

Ako nás nájdete:

Vo Zvolene na Lučeneckej ceste (smer Lučenec) odbočíte do prava tesne pred tabuľou koniec Zvolena. Po pravej strane budete mať vysoký komín a tepláreň. Po tejto cestičke pôjdete cca 2,5 km stále rovno a prídete k rekrečnému stredisku na priehrade Môťová.

Link na odbočku: https://goo.gl/maps/RL2EttWGYoUeHRZs9

Link na stredisko: https://goo.gl/maps/znX9p2bAzDuX2q5X8

Deň príchodu do tábora a prvá noc

Tábor začína o 17:00 hod. Deti sa po príchode do tábora začínajú stravovať večerou, ktorá je o 19.00 hod. Prosíme rodičov, aby deťom pribalili jedlo, ktoré im vystačí v príchodový deň do tejto hodiny. Nemusíte pribaľovať priveľa jedla. Jedlo, hlavne potraviny so zárukou, ktoré deti nezjedia do tejto hodiny budeme kontrolovať a likvidovať. Je to postup v súlade s vyhláškou o organizovaní tábora.

Aklimatizácia: Deti môžu prvý deň cítiť určitú neistotu zo zmeny prostredia a z nových detí. Niektoré deti môžu mať problém prvú noc zaspať, alebo sa ráno zobudiť a to kvôli vzrušeniu z takéhoto pobytu. Môže sa stať, že nebudú hneď prvý deň vedieť čo si o tom myslieť, prípadne sa budú cítiť mierne diskomfortne a môže sa stať, že Vám zavolajú a budú žiadať o návrat domov.

Je veľmi dôležité to brať s odstupom a rezervou a nechať pôsobiť našich vedúcich a vôbec celé prostredie, nechať deťom trochu času na aklimatizáciu. Deti si obyčajne hneď na ďalší deň zvyknú, čomu prispieva individuálny prístup našich vedúcich.

Kontakt s dieťaťom a návštevy

Telefónne číslo do tábora bude zverejnené pred začiatkom letnej sezóny. Najlepší čas pre hovor je počas večere a večerného programu okolo 19:00 hod, kedy je vždy celý tábor spolu.

Prosíme všetkých rodičov aby obmedzili hovory na max. 3 minúty a netelefonovali deťom každý deň, pretože telefonáty môžu spôsobovať smútok za domovom. Odporúčame všetkým využiť táborovú poštu a poslať deťom dopis na táborový email. Email následne deťom vytlačíme a požiadame ich aby vám odpísali. Dopis odfotíme a pošleme vám mms, alebo email. Je to omnoho krajšia a veselšia forma komunikácie a umocní zážitok z tábora aj pre rodičov.

Rodičov žiadame aby dodržali čas návštevy od 08.00 do 20.00 hod. s možnosťou individuálneho výletu s dieťaťom, aj mimo programu a miesta tábora. Návšteva musí byť realizovaná rodičom dieťaťa a v prípade iných osôb potrebujeme súhlas od rodičov. Rodičia si deti môžu prevziať na bráne tábora po predchádzajúcom telefonickom dohovore.

Zároveň žiadame rodičov, aby nevstupovali do areálu tábora bez dokladu o bezinfekčnosti. Ďakujeme!

Čo si zbaliť zo sebou

Vzhľadom na charakter tábora odporúčame do kufra, batoha, či cestovnej tašky okrem iných vecí pribaliť aj nasledovné:

Na oblečenie: Krátke a dlhé nohavice, teplákovú súpravu, tričká, sveter, spodnú bielizeň a ponožky na každý deň, nepremokavú bundu, veľmi dôležitá  je čiapka, plavky, športová obuv, pevnú turistickú obuv.

Ostatné dôležité veci: Uterák, mydlo, šampón, zubná kefka a pasta, baterka (s novými batériami), opaľovací krém, repelent (nie sprej – býva na nich varovanie aby ho nepoužívali deti!).

Je lepšie nechať doma!: Drahé oblečenie, elektroniku, mobilné telefóny, šperky a iné cennosti, malovátka a parfémy. Na základe dlhoročných skúseností sa nám opakovane potvrdzuje, že kazia táborovú atmosféru. Je zbytočné aby malo zosebou dieťa telefón či MP3 player. Zo všetkého najviac je však škoda pokiaľ sa dieťa namiesto krásneho táborového večera plného super programu separuje sa od ostatného diania v tábore.  Deti v tábore nebudú potrebovať žiadnu elektroniku a bola by škoda, keby sa im niečo cenné pokazilo a stratilo. Táborový telefón bude k dispozícii pre rodičov, aby kontaktovali svoje dieťa.

Peniaze: Odporúčaná suma pre dieťa na bežné výdavky sa pohybuje od 5 do maximálne 30 EUR. Za tieto peniaze si deti môžu kúpiť drobný spotrebný tovar v bufete alebo ich môžu a budú využívať na výdavky ako vstupné na kúpalisko či zmrzlinu. Peniaze si môžu uschovať deti alebo si ich vy môžete dať uschovať priamo zodpovednému vedúcemu pri nástupe dieťaťa do autobusu alebo pri osobnom odovzdávaní dieťaťa.

PRED ODCHODOM NEZABUDNITE

Kópia kartičky poistenia

Úhrada a informácie o doprave

Tábor Marťan

Stredisko Môťová

Ako sa prihlásiť?

Online prihláška do tábora – Možnosť a spôsob platby – Storno podmienky v prípade ochorenia – Poistenie
Prečítajte si viac
Online prihláška
Prihláška do nášho tábora je online formulár, ktorý zároveň slúži ako zmluva o obstaraní zájazdu medzi Vami – objednávateľom a našou cestovnou kanceláriou.
Akonáhle formulár vyplníte a odošlete, na Váš email, ktorý uvediete vo formulári príde automatické potvrdenie prijatia prihlášky, spolu s jej kópiou.
V prihláške je potrebné vyplniť základné informácie o účastníkovi tábora, zákonnom zástupcovi, zdravotné a dietné informácie ako aj praktické informácie ohľadne platby a dopravy.
 
 
Platba
V prihláške si môžete zvoliť formu platby nasledovne:
•Celá platba prevodom do siedmych dní.
•Splátky podľa vlastného uváženia. Počet splátok a výšku prosím uveďte do poznámok k platbe.
•Odložená platba – platba v termíne, ktorý vám vyhovujem lepšie. Pri odklade platby viac ako mesiac vás prosíme o uhradenie zálohy za tábor vo výške 50 Eur.
 
 
Storno podmienky
Pre detské tábory a zájazdy v rámci Slovenskej Republiky platia storno podmienky nasledovne:
a) 35 – 21 dní pred nastúpením na zájazd – 30 % z celkovej sumy za zájazd,
b) 20 – 7 dní pred nastúpením na zájazd – 50 % z celkovej sumy za zájazd,
c) 6 – 0 dní pred nastúpením na zájazd – 75 % z celkovej sumy za zájazd.
 
Poistenie
Všetkým táborníkom doporučujeme sa pripoistiť. Cena poistenia je 0,80 € na jeden deň. V poistení je zahrnuté poistenie storna, batožiny, záchrany, úrazové poistenie a zodpovednosti za škodu. Viac si môžete prečítať na tomto linku.